Co mě to napadlo???

Jak už všichni víte, tak se v létě vydávám na babettě do Gruzie. Ale asi vás všechny zajímá, jak mě tohle napadlo a proč se na takovou cestu vydávám.  

Všechno to začalo někdy v březnu 2018, kdy jsem se rozešel s přítelkyní. Ano, ze začátku mi to bylo líto, ale postupem času jsem věděl, že tím začíná něco nového. Začal jsem tedy přemýšlet, kam vyrazím v létě. Ještě před tím mě ale čekaly státnice, které jsem s odřenýma ušima zvládnul, a tak jsem mohl začít užívat léta.  

První výlet byl celkem spontánní. Všechno to vzniklo tak, že se mě ráno v práci zeptal kamarád, jestli s ním nepoletím v červenci na týden do Norska. Já se jen zeptal, za kolik? Hned se mi dostalo odpovědi. “Pětikilo letenka, auto půjčíme za sedmičku na týden, spaní v autě, koupání v potoce a jídlo to nejlevnější co bude.” No taková nabídka se nedá odmítnout. A tak jsem asi za 30 sekund od téhle luxusní nabídky kupoval letenku. První trip byl tedy naplánován! Mimochodem, neskutečným způsobem nám vyšlo počasí a tenhle trip jsme si užili! 

Spaní v Norsku
Spaní v Norsku

Já ale neměl dost. A tak jsem vymýšlel co dál. Jednou jsem narazil na lowcostrace závod. Tak jsem si o tom začal googlit trošku více. Cílem tohoto závodu je ve dvou navštívit co nejvíce míst po Evropě, během 10 dní. Proč ten lowcost? No protože máte na těch 10 dní jen 2500 kč na hlavu. Říkal jsem si, že to je pěkně šílené a kdo mě zná, tak by nevěřil, že se toho někdy zúčastním a budu stopovat po Evropě. No jenže mi to nedalo, sehnal jsem parťáka a přihlásil se. Za týden jsem přemýšlel, jestli jsem neudělal chybu. A víte co? Neudělal. Bylo to skvělé! Po cestě jsem potkal tolik skvělých lidí, kteří jsou ochotni vám pomoct jenom tak, nic nechtějí. Někdy stopujete 5 minut, někdy třeba i 5 hodin, ale na ty správné lidi se vyplatilo čekat. Hned po návratu domů jsem věděl, že se chci účastnit každý rok, ale… 

LOWCOSTRACE 2018
LOWCOSTRACE 2018

Ale začal jsem přemýšlet. Každý rok? Vždyť to bude nuda. Už budu vědět do čeho jdu, budu zkušenější a nebude to takové dobrodružství. A narazil jsem na kluka, co jel do Gruzie na kole. A nadchlo mě to! Takové několika měsíční dobrodružství, to už je výzva. Do toho jsem jednou prošel doma okolo mojí babetty a co mě tak asi nenapadlo. Jet na babettě do Gruzie! První myšlenka vznikla někdy v září 2018. Od té doby jsem to měl každý den v hlavě a přemýšlel o tom. Až někdy koncem listopadu jsem si ale řekl, JDU DO TOHO! 

Na babettě do Gruzie
Na babettě do Gruzie

Proč Gruzie? 

Na východ už mě to táhne delší dobu. Pojedu přes země jako Ukrajinu a Rusko, a na to se moc těším. Gruzie je taky dostatečně daleko na to, aby to byla pořádná výzva. Cíl to ale není jen proto, že je to daleko. Gruzii jsem vybral i z toho důvodu, že tam chci chodit po horách.  

Proč na babettě? 

Protože babetta není kolo. S babettou mě potká mnohem více problému, které budu muset řešit. A navíc jsem líný šlapat (snad nebudu muset šlapat na babettě, protože to je fakt peklo). 

Proč jsem si to všechno vymyslel? 

Jednoduše proto, že chci v životě něco zažít!